Dům a byt

Proč se doma cítíme dobře?

Protože doma je doma. A doma si zpravidla vytváříme https://futsal.fotbal.cz/zvolte-nejlepsiho-hrace-a-trenera-za-mesic-prosinec/a6988 -nasich-predstav/“>domov podle našich představ. Domov je místem, kde se cítíme bezpečně. Čekají nás tam naši milí, o kterých víme, že nás mají rádi. A nemusí to být manžel, děti, na někoho čeká pejsek, kočka anebo jiné zvířátko.
To vše vytváří pocit domova. Navíc si to doma uděláme tak pěkné, jak my sami chceme. Obklopíme se věcmi, které máme rádi a na kterých náš zrak s radostí spočine.
šedá spokojená kočka
A pokud se doma necítíte dobře, čím to je? Porozhlédněte se kolem sebe, třeba je potřeba něco změnit. Zkuste něco úplně jiného. Pozvěte si proutkaře. Ne, nemáme na mysli proutníka, ale člověka, který dokáže určit pozitivní a negativní zóny v bytě či domě. Možná zjistíte, že máte sedací soupravu v místě, která není právě tím nejlepším místem. A po přestěhování nábytku se vám najednou na sedačce bude více líbit a budete si připadat konečně odpočinutí.
Dobrým pomocníkem v zjišťování pozitivních a negativních zón jsou i zvířata. Pes si nikdy nelehne na negativní zónu, naopak kočka je vyhledává. Všimněte si, že když ležíte a kočka se k vám přitulí, lehne si na vás i v místě, kde máte nějaký zdravotní problém. Kočka to totiž instinktivně vycítí a má potřebu vám pomoci.
cedule se značkou domov mířící domů
Zóny máte zkontrolované a stěhování nábytku je dobrým důvodem k výmalbě. Pánové malování nesnášejí, nemusíte znepříjemňovat den manželovi. Jako správná manželka v době jeho nepřítomnosti zajistíte výmalbu pozvaným malířem. Máte v oblibě tapety? Nechte přetapetovat byt a zvolte jinou barevnou kombinaci, ve které se také budete cítit dobře. A k novým barvám musejí zákonitě přijít i nové barevné doplňky. Na ty staré sedl prach, vyměňte je za nové a svěží. Určitě si ponechejte ale doplňky, ke kterým váš vážou vzpomínky a při pohledu na zvláštně tvarovaný kámen si vybavíte horský výlet, kdy jste byla šťastná.
A štěstí si ve vašem bytě a ve vašem životě i nadále pěstujte a buďte doma rádi, protože domov je místem, kde se setkáváme a jsme v bezpečí.