Nezařazené

Bezpečné skladování

Pokud používáme svou kuchyň k vaření, musíme v ní uskladnit spoustu potravin. Máme na výběr nepřeberné množství dóz, boxů a nádob různých velikostí, barev a materiálů. U potravin náchylných k napadení škůdci vždy volíme hermeticky uzavřené dózy, protože si můžeme i z obchodu donést potraviny napadené moly. Tak ochráníme i ostatní potraviny, které už máme doma.
skladování müsli
Mezi nejběžnější škůdce ve spíži patří potravinový mol. Můžeme se také setkat s jinými škůdci, jako je pilous černý, červotoč spížní nebo lesák skladištní, kteří nás dokážou pořádně potrápit.
nektarinky v misce
Skladováním ve vhodných nádobách můžeme také prodloužit trvanlivost potravin. Nemusí to být jen základní potraviny, jako mouka, vločky, těstoviny nebo luštěniny, ale třeba káva nebo čaj se budou vyjímat v hezké skleněné vzduchotěsné dóze, která nám zároveň zkrášlí kuchyňskou linku.
Plastové nádoby jsou vhodné nejen ke skladování ve spíži, ale také v mrazáku a můžeme je dát do mikrovlnky nebo je mýt v myčce. Pro jistotu se však ubezpečíme, jestli je nádoba opravdu vhodná do mikrovlnky a myčky. Zkontrolujeme značky na spodní straně nádoby. V mikrovlnce necháváme víko jen položené, aby mohla unikat pára, nebo máme víko s ventilačním otvorem, který otevřeme. 
Vzduchotěsné vakuové dózy mají tu výhodu, že jídlo připravené před několika hodinami bude stále jako čerstvé. Pro úsporu místa v kuchyni si raději vybereme dózy, které jsou stohovatelné nebo se dají poskládat do sebe.  
pohoštění z krabiček
Ve skleněných nádobách můžeme i zapékat. Mají plastová vzduchotěsná víka, kterými nádobu můžeme zavřít a dát do lednice. Sklo nepřenáší pachy, neublíží mu ostré předměty, je trvanlivé a stoprocentně průhledné. Budeme mít přehled o jeho obsahu.
V neposlední řadě plastové nádobky používáme na přenášení svačiny či obědu do zaměstnání nebo dětem do školy. Tím šetříme přírodu a nemusíme každý den používat sáčky.