Nezařazené

Jóga povzbudí tělo i mysl

Není jiného efektivního cvičení, které by vám posilovalo zároveň jak tělo, tak i duši. Cvičení jógy je založeno na pomalých, ale cílených a hodně účinných cvicích. Při józe si odpočinete, ale zároveň posílíte problematické partie, naučíte se správně dýchat a po skončení se budete cítit plní energie. Proto je jóga u nás stále oblíbenější. Když se naučíte základní cviky, můžete ji klidně cvičit i sami v pohodlí domova. Do studia se ani vydávat nemusíte, na internetu najdete spousty odborných videí, které vás se cvičením seznámí a pak už to půjde samo. Technika cvičení je ale tady velmi důležitá. Špatně provedené cviky nebudou mít takový účinek, jaký by mít měli.

meditace žen

Vybere si opravdu každý

Druhů jógy existuje celá řada. Například těhotenská jóga je velmi populární a díky ní i těhotné nastávající maminky mohou udržovat svou postavu stále pevnou a krásnou. Po porodu se tak snadněji dostanou zpět do svého běžného tempa. Vybrat si můžete ale i jiné druhy. Základem jsou vždy základní cviky, jen se mění například prostředí. Jako třeba v případě bikram jógy, která se cvičí v místnosti, ve které musí být 42 stupňů. V tomto prostředí se zaručeně pěkně zapotíte, zvýšíte tak počet spálených kalorií na maximum. Člověk si ale na vysokou teplotu při cvičení musí zvyknout, tento styl tak není pro každého. Celkově je asi dvacet různých druhů jógy, které se liší podmínkami i stylem cvičení. Požadovaný výsledek vám ale zaručí každá z nich. Každý si musí najít sám, co mu nejlépe vyhovuje. Pokud chcete začít cvičit v páru a nebojíte se trošku odvázat, zkuste acro jógu. Používají se i lehce akrobatické cviky a cvičení v páru upevní každý vztah, vzít můžete nejen partnera ale i třeba kamarádku.
jóga dívek

Při pravidelném cvičení jógy začnete na sobě výsledky pozorovat velmi brzy a jistě budete spokojení. Po cvičení se nebudete cítit vysílení, ale naopak budete nabití novou a hlavně pozitivní energií. Kromě radosti ze cvičení a výsledků na své postavě, jistě také zpozorujete, že se cítíte šťastnější. A to je také účelem cvičení jógy. Svůj duchovní smysl by cvičení nemělo ztratit. Zpevnění postavy je v tomto případě až na druhém místě.