Nezařazené

Zrenovujte si starý nábytek

Toužíte po změně nebo vás k ní dohnala nutnost? Možná jen rádi čas od času kolem sebe změníte pár věcí nebo váš nábytek opravdu renovaci potřebuje. Máte několik možností.
Buďto nábytek vyměníte z gruntu a starý zcela nahradíte novým. Nebo zadáte inovaci profesionální firmě. Nakonec máte ještě poslední možnost a tou je, že si nábytek budete repasovat své pomocí. Bude záležet nejen na vašich finančních možnostech, ale také na vaši zručnosti a odhodlání se do renovace pustit.
zlatý vzorek tapety
Někdy vás k opravě starého a opotřebeného nábytku nedožene jen nedostatek financí, ale možná i nostalgie a vzpomínky, které vás k poškozenému kusu nábytku váží. Nehledě na to, že starý nábytek bývá většinou vyroben z opravdu kvalitních materiálů, jako je pevné dřevo nebo má svou historickou hodnotu.
V takovém případě se nebudete chtít předmětu zbavit a raději se pokusíte o renovaci.
Například starší kuchyňskou linku můžete až překvapivě zajímavě obnovit samolepící tapetou. Ve výběru máte volnou ruku. Velké množství nabízených designů, vám poskytuje neomezený výběr. Od barevných tapet až po tapety imitující přírodní materiály. Tapety jsou omyvatelné a práce s nimi je jednoduchá. Renovaci zvládnou i ženy.
Než začnete, velmi dobře si změřte, kolik materiálu budete potřebovat. Zvažte také svoje manuální schopnosti. Pro tapetování kuchyně se nejlépe hodí tapety vinylové.
slunečnice v kuchyni
Tyto tapety velmi dobře přilnou a jsou vodou omyvatelné. Můžete je doplnit i zajímavou bordurou. Tou lze rozdělit libovolné plochy nebo můžete oživit jednobarevnou plochu.
Před samotným tapetováním si pečlivě omyjte plochu, kterou budete renovovat. Pokud je to nutné vyrovnejte na tapetované ploše nerovnosti. Pokud vám při tapetování vzniknou vzduchové bubliny, jednoduše je propíchněte špendlíkem a uhlaďte.
Při renovaci dveří a dvířek nezapomeňte sundat úchytky.