Nezařazené

Výhody sběrného dvora

Snad všem lidem se doma válí velké množství nepotřebných věcí všeho druhu, které jsou spíše na obtíž než přínosem. Pokud máte zahradu, sklep nebo garáž, které jsou potřeba čas od času vytřídit od zbytečných a nepoužívaných věcí, měli byste využít služeb sběrného dvora. Protože nabízí jen samé výhody!
kožená křesla u topení

Materiály, ze kterých se vám vrátí něco nazpátek

Sběrné dvory jsou umístěné po celé naší republice. Zpravidla jsou otevřené celoročně a odvést tam můžete i materiály, které vám můžou přinést nějakou korunu. Pokud se vám doma válí nepotřebné množství čehokoliv, rozhodně byste měli zvážit možnost, využít je ve prospěch všem. Jedná se o:
·        železo
·        papír
·        plastové fólie
·        barevné kovy
skleněné nádoby

Než byste je měli postupně vyhazovat do smetí, lepší variantou je pro vás právě  sběrný dvůr, který je využije a vám se tak vrátí nějaká koruna do kapsy. Do sběrného dvora můžete odvést i staré spotřebiče nebo nábytek.
Předtím, než se rozhodnete pro tuto možnost zvažte také možnost, že se je pokusíte prodat v nějakém bazaru. Mnoho lidí má o náhradní díly a starý nábytek docela velký zájem.

Zbavte se odpadu ze stavby

Ať už jste po rekonstrukci nebo právě v jejím průběhu, nemusíte si hned lámat hlavu s poměrně drahým objednáváním kontejnerů, a platit tak peníze navíc. Postupně můžete všechnu suť, sklo, pěnový polystyren nebo zbytky barev z úprav „napytlovat“, a odvést je pak do sběrného dvora i vlastním automobilem. Dejte si ovšem pozor na nebezpečný odpad ze staveb (asfaltovou lepenku a pod.), který vám sběrný dvůr nepřijme.
hromada železa

Zahradní odpad může být na obtíž

Pokud vlastníte zahradu, zcela jistě máte bio popelnici určenou k ekologickému třídění odpadu z vaší zahrady. Někdy je ale po úpravách a rekonstrukci zahrady podstatně větší odpad a spoušť, kterou můžete snadno vyřešit. Zbavit se jehličí, šišek, plevelu nebo různých úprav můžete i odvozem do eko dvora. Je skvělé, že nám tyto služby nabízí tolik ulehčené práce, které každý, kdo to potřebuje patřičně ocení. Místo toho, aby se vám na zahradě hromadil různý bordel, zbavte se ho rychle a okamžitě tak, že ho odvezete pryč.