Business

Ubytování v hotelu Mikulov, v kraji vinic, přírodních krás a kulturních památek

Břeclavsko je právem považováno za turisticky atraktivní oblast, kterou by byla škoda ponechat bez povšimnutí. Možná také patříte k těm, co raději vycestují v létě k moři, než se vydat jen za humna, tam, kde se domluvíte plynulou češtinou, ovšem právě naše země patří k nejrozmanitějším a nejmalebnějším, což je dáno její výjimečnou polohou v Evropě. Nepřevládají tu navíc žádné extrémy – ani vysoké horské štíty, což je typické pro Švýcarsko a Rakousko, ani rozsáhlá plochá nížina jako v Maďarsku či v Polsku. Kromě moře tu ale najdete opravdu vše.

zámek Mikulov

V každém kraji, v každém okrese je množství historických památek a přírodních krás, takže rozhodně nelze tvrdit, že se v České republice budete na dovolené nudit. Platí to kupříkladu jak o Krušných horách a Českomoravské vrchovině, tak i o břeclavském regionu.

Břeclavsko – to jsou vinice, Pálava, Nové Mlýny a zámek Lednice

Ubytování v hotelu Mikulov nebo v blízkosti zámku Lednice s veškerým komfortem lze pojmout mnoha způsoby. Tím nejčastějším je prohlídka Lednicko-valtického areálu a jednoho z nejzajímavějších zámků s přilehlým skleníkem exotických dřevin ve střední Evropě. Svým kouzlem se zámek Lednice vyrovná Hluboké nad Vltavou, ostatně, obě stavby vznikaly přibližně ve stejné době a ve shodném duchu přechodu empíru do období romantismu, kdy se prolínaly dvě epochy připomínající starověké Řecko a monumentální středověkou gotiku.

Pavlovské vrchy

Kromě úchvatné architektury vás tu jistě okouzlí přírodní krásy. Vyplatí se usednout na sedlo bicyklu a vydat se k Pavlovským vrchům, k novomlýnské přehradní nádrži, a prohlédnout si krajinný park v podobě, v jaké jej tu zanechali na konci druhé světové války Lichtenštejnové. Lednicko-valtický areál zdobí řada romantických staveb a svou rozlohou přibližně tří stovek čtverečních kilometrů se řadí na přední místa ve světě. Je tu krásně v každé roční době, můžete tu načerpat spoustu energie vzhledem k tomu, že tu nejsou žádné rušivé vlivy průmyslové výroby, ani přelidněných městských aglomerací.