Zboží

Příslušenství, které oceníte

Zchladit se ve vlastním bazénu je rozhodně daleko lepší, než jít za koupáním někam na rybníky nebo plovárnu. Je prostě dobré mít na zahradě vodní plochu, do které můžete kdykoliv skočit a zaplavat si. Nejenže se zchladíte, ale také trochu posílíte svalstvo celého těla, což je určitě žádoucí v každém věku. Proto, ale abyste si mohli takto užívat budete potřebovat celou řadu příslušenství, bez kterého se určitě neobejdete. V první řadě se musíte postarat o vodu, která by měla být co nejčistší. Čím hůře bude vypadat, tím spíše se v ní začnou množit různé typy mikroorganizmů, které vám mohou ublížit. Proto je nutné využívat různé dezinfekční prostředky na čele s chlórem. Je však dobré zbavit vodu také různých větších nečistot, a to pomocí síťky na teleskopické tyči. V případě, že chcete vsadit spíše na prevenci, můžete si pořídit speciální solární plachtu.

plachta

Proč si pořizovat dražší solární model, když je možné koupit si na bazén klasickou plachtu? Odpověď je jednoduchá – multifunkčnost. Zatímco standardní modely jsou vhodné primárně k ochraně bazénové vody před spadanými nečistotami typu větve a dalšími obdobnými pevnými nečistotami, solární verze umí také udržovat vodu v teple. A to dlouhodobě. S její pomocí si tak můžete užívat plavání i ve dnech, které nepatří zrovna k nejteplejším bez toho, aniž byste patřili do klubu otužilců. Jejich koupě se tak více než vyplatí a rozhodně jí nebudete litovat.

solární plachta

Solární plachty na bazén se prodávají v mnoha provedeních. Liší se rozměry, ale i barvou. Co se týče výběru barvy, to záleží na vašich preferencích. Pro funkci ohřívání nehraje v tomto případě barva jakoukoliv roli. Když si zvolíte třeba černou, proces ohřívání rozhodně neurychlíte. Běžně jsou dnes již k dispozici i průhledné modely, které se stávají čím dál tím více oblíbenější. Můžete skrze ně vidět i na hladinu, samozřejmě pouze v omezené míře.