Dovolená

Když na dovolenou, tak u nás

Hory, řeky, údolí, jezera a přehrady. K vodním cílům patří i zatopené lomy. Hrady, zámky, zříceniny, kláštery i historická města. To všechno se nachází u nás v míře jinde nevídané. Když k tomu přidáme místa záhadná, kde se vyskytují nějaké paranormální jevy, zjevují se tajemné entity, můžeme tvrdit, že kdo chce skutečně něco poznávat, nemusí za hranice naší země ani na metr.

Krása české krajiny

Nabídka zajímavostí u nás je opravdu převelice široká. Rádi se touláte po horách? A šli jste už přechody hřebene třeba Beskyd, nebo Jeseníků, či Krkonoš? Nebo už jste zažily poetické toulky překrásnou Vysočinou? Jen tak jdete, povídáte si, a najednou míjíte rybník, ve kterém si s chutí zaplavete a pak, až vás voda přestane bavit, vyšlapete pár desítek výškových metrů a jste pod masivem rozlehlých skalisek. Na většinu se dostanete nějakou stezkou, po které scházejí horolezci. Je však zapotřebí trocha opatrnosti, výšky jsou docela slušné.

Máte rádi poznávaní historických památek? Tady je snad i zbytečné psát nějaká doporučení. Jsme země hradů a zámků. K tomu historická města. Nemusíte jezdit nikam daleko. Jen u těch nejznámějších a nejpopulárnějších památek si zjistěte, zda nemají náhodou na vstupy nějaký rezervační systém.

I ZOO může být cíl

Ať nejste překvapeni, že dorazíte například na Hlubokou a nejbližší volný vstup bude následující den odpoledne. Zřejmě by vám to ovlivnilo časový plán vaší dovolené. Proto se raději vždy koukněte na webové prezentace jednotlivých památek a vstupenky si rezervujte, nebo přímo nakupte on-line.Totéž může platit u některých jeskyní v Moravském krasu. Ne, ale u všech, takže když se nevejdete do prohlídky v jedné jeskyni, můžete to zkusit o pár kilometrů dál v další. Jeskyní, které stojí za prohlídky je jich tam spousta. A pokud vás zajímají strašidla, vydejte se třeba na hrad Lemberk, nebo na moravský Sovinec.