Nezařazené

Bez přítele ani ránu


Pes je kamarád, ale zároveň je to živý tvor se svým vlastním charakterem a svými slabinami i silnými stránkami. Jako je to u lidí, tak i pes je každý jiný. Jednak se liší rasa od rasy a také kus od kusu. Od revoluce se mnohé v chovu psů změnilo. Každý rok nebo určité období je nějaká módní rasa a lidé dávají také čistým rasám přednost před voříšky. Je tu ale vidět rozdíl mezi venkovem a městem. Na venkově ještě stále dost voříšků potkáte. I veterinární péče je na vysoké úrovni, ovšem také si často za různé zákroky pořádně připlatíte. Lidé ale své psí miláčky a nejen ty zbožňují a investují do nich víc peněz než sami do sebe.
sibiřský husky.jpg
Kdo si psa pořídí, měl by si dobře rozmyslet, jakou povahu a jakou velikost psa dokáže zvládnout. Neznamená to, že by větší psi byli hůře zvládnutelní. Jezevčík vám může dát svojí tvrdohlavostí zabrat víc než vlčák. U koupě psa je třeba myslet dopředu. Bude s vámi minimálně 10 a víc let, bude-li zdravý a bude součástí vašeho života. Proto je třeba ho zahrnout do vašich plánů do budoucna.
buldok štěně.jpg
Často slýchám od lidí kolem, že by si rádi koupili psa, ale že na něj nemají čas nebo jezdí často na dovolené a neměl by ho kdo hlídat. Pro tyto případy existují jednak profesionální venčitelé psů, kteří vám ho budou za poplatek brát na procházku. Na západě je to běžná praxe. I když pokud jste opravdu celý den zaměstnaní, tak by pes spíše trpěl a nakonec měl radši cizího člověka než vás.
 V čase dovolených ho můžete ubytovat v psím penzionu, kde o něj bude dobře postaráno a bude tam mít dost kamarádů. Jen musíte s předstihem zarezervovat místo. Přes léto bývají tyto penziony přeplněné. Nebo ho vezmete na dovolenou s sebou. Ani s velkou rasou nebývá větší problém. Musíte jen vybrat ubytování, kde pejsky přijímají a zjistit si, co k vycestování všechno potřebujete. Tady vám poradí veterinář nebo internet.