Business

S vozem z autopůjčovny dodávek k nejkrásnějším přehradám

Autopůjčovna dodávek vám poskytne vozidlo na libovolně dlouhou dobu. Jestliže se s kamarády dohodnete, že vás bude cestovat větší počet a „složíte se“ na půjčovné a na projetou naftu, pak můžete prožít báječné dobrodružství bez ohledu na dovolenkové pobyty s cestovními kancelářemi, navíc s rizikem blízkého kontaktu s lidmi, které neznáte.

Jízda s dodávkou v partě je zábavnější, podstatné je, abyste se navzájem znali a důvěřovali si, a byli ochotni se i vystřídat v řízení. V kabině dodávek je větší prostor na sezení, více komfortu a pohodlnější cestování, podobně jako v autobuse. Nebudete se tísnit na zadním sedadle, krčit nohy a muset zastavovat na nucené přestávky každých padesát kilometrů.

A kam se vydat? Jen v Česku je tolik možností – hrady a zámky, přírodní rezervace, hory a pahorkatiny s krásnými výhledy, lázeňské oblasti a mimo jiné i přehrady a jezera. Rádi bychom vám nabídli pár tipů na nejkrásnější české přehrady:

lipenská přehrada

Putování za přehradami

Les Království – nedaleko od Dvora Králové nad Labem se rozprostírá tajemná přehrada, zakončená velmi působivou kamennou hrází. Někteří lidé ji považují za nejkrásnější přehradu na celém světě.

Klíčava – poměrně málo známá a nenápadná, ale o to krásnější. Výlet na Klíčavu spojte s hradem Křivoklát, koupáním v Berounce a prohlídkou Skryjských jezírek. Zjistíte, jak čarokrásná Berounka je.

západ slunce

Lipno – výhodou Lipna je jeho rozloha, zvedají se tu mnohdy velké vlny a na cyklistické výlety lákají i šumavské hvozdy. Můžete se tu koupat, provozovat vodní sporty a užívat si této malebné krajiny jižních Čech.

Souš – rozsáhlá vodní plocha v Jizerských horách na překrásném místě, obklopena lesy, vás nenechá na pochybách, že je v Česku přece jen krásně. Vezměte s sebou jízdní kola a in-line brusle a právě zde je užijete do sytosti.

Švihov na Želivce – je tu neuvěřitelný klid a pohoda, můžete se ubytovat v kempu Horka nad Sázavou a zavítat k nejzajímavější sypané hrázi ve střední Evropě. Uchvátí vás svou výškou a sklonem a jistě si nenecháte ujít ten prožitek sejít ze schodů až dolů pod hráz a pak zas zpět nahoru.