Www

Poslech hudby kolem nás. Vnímáte ji v obchodě nebo třeba v tramvaji?

Hudba kolem nás

Možná si ani neuvědomujeme, kde všude nás hudba obklopuje. I kdybychom doma neměli rádio, tak se s hudbou setkáváme denně. Stačí, když nám zazvoní telefon, jedeme autobusem a řidič poslouchá rádio, pustíme televizi a hudba je v každé reklamě a téměř každém filmu. Mimochodem sledovali jste někdy film, který je bez doprovodu hudby? Schválně se na nějaký takový podívejte, je to totiž úplně jiný zážitek. Když nakupujeme, z reproduktorů zní klidná hudba a před Vánoci koledy.

poslech_hudby

Některá města pouští koledy i do místních rozhlasů, aby své občany navnadili na blížící se svátky. A jak to máte doma? Pouštíte si po příchodu rádio nebo své oblíbené CD?

Hudby je plný internet

Máte doma přehrávač, který umí přečíst flash disk? Skvělé. Můžete si vytvořit vlastní play list z oblíbených písní. Nejjednodušší je stáhnout hudbu z youtube. Dnes už existují programy, které to za vás zvládnou a vytvoří klasické mp3, které pak nahrajete na flash disk, zasunete do přehrávače a posloucháte. Další možností je mít reproduktor, který spárujete s telefonem. Můžete pak poslouchat například youtube, kde si buď navolíte skladby, anebo necháte výběr na něm. Někdy to bývá opravdu zajímavý výběr.

Klasika je klasika

Možná ještě vlastníte gramofon a gramofonové desky. Hudba z tohoto zařízení je úplně jiná, než když si pustíte rádio. Musíte zkontrolovat desku, aby na ní nebyl prach, stejně tak jehlu a správně vše nastavit. Zprvu se ozve šum a potom začne zpívat váš oblíbený Karel Gott nebo třeba Beatles.

gramofonova_deska

Jestli jste o něco mladší, máte doma spíše kazety. I jejich poslech má své kouzlo. Pravděpodobně jste kazety nakupovali na různých tržnicích nebo dokonce v obchodě s hudbou a možná jste si nahrávali písničky z rádia. Tak jako tak to byly úplně jiné časy než dnes, nebylo snadné sehnat desku či kazetu s oblíbenou kapelou a určitě stojí za to si tyto chvíle připomínat.