Ekonomika

Pomoc v nouzi

I když si to nikdo z lidé nepřeje, často se nám stává, že se třeba i navzdory maximálnímu pracovnímu nasazení dostáváme do finančních problémů. Nejednou nedokážeme vyjít s příjmy, které máme, a když nám pak peníze scházejí, musíme si je zkrátka někde od někoho aspoň půjčit. Protože nemaje peněz nejsme schopni dostát závazkům, které má dnes každý člověk a které se velice často jinak než s pomocí peněz zvládnout nedají.

Dnes se jednoduše platí za vše, co si jenom dokážeme představit, za věci banální i naprosto zásadní, za luxus i za něco, co patří k naprostým nezbytnostem. A nemít peníze znamená muset si to odříkat.

indické peníze

Ovšem když člověk v tísni počne shánět půjčku, nejednou se mu vidina takto získaných peněz postupně začíná rozplývat. Zažádá si totiž v jedné bance, pak ve druhé, ve třetí… A v první mu nevyhoví, ve druhé ho odmítnou a ve třetí je tomu nejinak… A tak to dopadá nejednou všude, kam se dotyčný vrtne. Protože banky posuzují žadatele podle velice přísných měřítek, a jakmile někdo nesplní všechna požadovaná kritéria, má po nadějích. A nedobrovolně se omezuje i nadále, až do doby, než objeví nebankovní hypotéky.

stříbrné mince

Na rozdíl od bankovních půjček jsou nebankovní hypotéky půjčkami, na které i hodně problematičtí žadatelé vsadit mohou a také by měli. Protože tady téměř nezáleží na tom, jak vypadají žadatelovy příjmy a co je v jeho registrech dlužníků a podobně. Jistě, i zde je třeba, aby byl ten, kdo se o půjčku uchází, aspoň trochu důvěryhodný, aby byla naděje, že bude řádně splácet, ale s požadavky se to tu určitě nepřehání. A to proto, že se zde dává za půjčené peníze do zástavy nemovitost, jež by posloužila k uhrazení toho, co by dlužník případně navzdory dohodě nevrátil.

A proto uspěje u nebankovní hypotéky kdekdo. A získá tak peníze tolik potřebné pro dostatečně snesitelný život. Který by byl nejednou bez půjčky zhola nemožný.