Cestování

Objevte kouzlo road tripů

Road trip je pojem z angličtiny, který se v českém jazyce ustálil hlavně díky mladým cestovatelům, kteří neradi tráví svou dovolenou na jednom místě a nudí je povalování na pláži. Jde o to za poměrně krátkou dobu procestovat hned několik zemí a v každé z nich  něco zajímavého zažít. Nejjednodušší je vyrazit na road trip autem. Pro začátek můžete vyzkoušet Balkán.
 Makedonie Skopje

Rumunsko

Rumunsko je v poslední době velmi oblíbenou evropskou destinací. Je to ideální země pro všechny nadšené turisty, kteří ocení různě náročné trasy – zvolit můžete pohodovou procházku údolím některé z mnoha řek, přejít některý z poutavých horských hřebenů nebo zažít dobrodružnou akci v některé z mnoha skalních soutěsek. Navíc můžete navštívit české vesnice v rumunském Banátu, kde se bez problémů domluvíte česky. Když si svoji dovolenou naplánujete na konec srpna, můžete si užít jedinečný Festival Banát.
 

Srbsko

Také v Srbsku je český Banát, který můžete navštívit. Ten je ale mnohem méně dostupný, a proto budete muset vynaložit trochu úsilí. Srbský Banát je ale také mnohem méně turistický, takže bude zajímavějším dobrodružstvím. Srbsko nemá moře, ale za to má krásnou a zajímavou přírodu. Lidé jsou v Srbsku velmi milí a vstřícní.
 Západ slunce v Albánii

Albánie

Zemí, na kterou mnoho cestovatelů a dovolenkářů většinou ani nepomyslí je Albánie. A přitom má tato země jedny z nejkrásnějších pláží, jaké u Jaderského moře leží. Na jihu země už se můžete setkat s atraktivními rezorty s mnoha různými službami. Na severu je situace o poznání „divočejší“. I zde se už ale místní snaží vytěžit z nově objeveného turistického zájmu co nejvíc. Pokud budete chtít strávit nějaký čas na malebných, písčitých, albánských plážích, rozhodně si to naplánujte tak, aby vám neunikl západ slunce. Podle místních i cestovatelů jsou v Albánii naprosto dechberoucí.
 

Černá hora

Montenegro je skvělou alternativou k tradičnímu Chorvatsku, které už je o poznání dražší. Černá hora nabízí udržované, oblázkové pláže, ale také zajímavá historická místa. Městečka obehnaná středověkými hradbami na vás dýchnou dávnou atmosféru. Jsou dokonalým místem pro strávení několika romantických chvil. Rozhodně na svém road tripu nevynechejte Budvu.
 

Makedonie

Jestli jste fanoušci historie a počátků slovanské vzdělanosti, rozhodně si nemůžete nechat ujít Makedonii a její hlavní město Skopje. Pro milovníky přírody je v této zemi taky úžasný národní park a jezero Mavrovo, v němž je dokonale průzračná voda.
 
Balkánské země jsou prostě ideální dobrodružnou i romantickou destinací.