Kultura

Nekončící rytmus – disco styl

Možná je disco žánr známý a hraný, hlavně z osmdesátých let, ale pořád neumírá a často se i dnes, hraje v rádiích a na zábavách. Pokud podlehnete jeho rytmu a dynamičnosti, věřte, že vás jen tak neomrzí a budete mít potřebu hýbat celým vaším tělem. Protože disco, není žádný pomalý „slaďáček“!
tanec na diskotéce

Co je to disco styl?

Disco je žánr taneční hudby, který je charakteristický tím, že se hraje s doprovodem elektrické kytary, elektrického piána, nebo dechových nástrojů. V disco rytme se vyskytují i prvky salsy, samby, nebo rumby. Jednou z nejznámějších skupin, která využívala jeho elementy, byla například ABBA.

NA DISKOTÉKÁCH JENOM DISCO!

Ne nadarmo je slovo disco, odvozené od slova diskotéka. Tento žánr se hraje převážně na těchto místech, kde to všechno začalo. Lidi na diskotékách chtějí především tančit a není nic více tanečního, než oblíbené disco. Z tohoto stylu se vaše tělo „vyždíme“ na maximum a vy se zapotíte na všech místech, protože jeho energie, vás nenechá sedět v koutě jako „Baby“. Diskotéky nejsou vyhledávané jenom mladými lidmi, ale i starší generaci, která si prošla historií začátků tohoto žánru. Tento styl přináší všem generacím pocit štěstí a dokonale přežité zábavy.
disco efekty

Nejznámější disco písničky 90. let, které vás dostanou do varu:


· Maxx – No More


· Right Said Fred – I´m Too Sexy


· GALA – Freed from desire

Z našich českých interpretů, je přelomovým diskotékovým králem zpěvák Michal David, kterému se daří dodnes vyprodat všechny jeho koncerty.

V posledních letech se disco žánr poněkud zmodernizoval, ale i přes to se chlubí velké oblíbenosti. Proč, budete chtít vyhledávat disco taky?


vydáte ze sebe všechnu energii (včetně ty negativní)


posílíte své koníčky


odreagujete se naplno a na dlouhou dobu


protože disco nikdy nevyhasne z podvědomí lidí


a proto, že žít život stejně dynamicky a s nadhledem, jako je tomu u disco stylu, by si určitě přál ne jeden z vás!