Business

Nejlepší čaje pro naše trávení


Pokud vás trápí špatné zažívání, mohou vám s tímto problémem pomoci nejrůznější léky. Ale pokud chcete na své trávení vyzrát přírodnější cestou, můžete zkusit kvalitní bylinné čaje. Ty správné bylinky mohou udělat s vaším trávením hotové zázraky.

Mátový čaj

Mátový čaj je tím nejlepším pro vaše trávení. Za těmito účely se používá už staletí v přírodní medicíně. Látky, které jsou obsaženy v mátových lístcích, dokážou účinně zklidnit žaludek i střeva a pomoci vám od zažívacích problémů. Kromě toho má silnou schopnost hydratace a pomáhá při zapáchajícím dechu.

Zázvorový čaj

Zázvor se staletí užívá nejenom v přírodní medicíně, ale také v kulinářství, zejména kvůli pikantní a silné chuti. Má protizánětlivé účinky, které mohou pomoci se záněty gastrointestinálního traktu. Kromě toho dokáže pomoci i s ranními nevolnostmi. Mimo to také pomáhá proti horečce, nachlazení a podporuje naši imunitu.

zázvor

Lékořicový čaj

Kořen lékořice má velmi silnou chuť, která je jemně nasládlá, takže je lékořicový čaj i velmi chutný. Je perfektním prostředkem na uklidnění žaludku po jídle a podporuje zdravé trávení. Také vám zažene chutě na sladké, takže je ideálním čajem i do diety.

Kardamomový čaj

Pokud se cítíte po jídle těžce, nebo máte podrážděný žaludek, může vám pomoci šálek dobrého kardamomového čaje. Na podporu trávení se používá již od nepaměti. Pomáhá i proti nadýmání nebo pálení žáhy. Slouží také na podporu chuti k jídlu.

Pampeliškový čaj

Kořen pampelišky má skvělé účinky, a mimo jiné i při zažívacích obtížích, jako je bolest žaludku nebo pocit těžkosti. Dále také podporuje léčbu cukrovky II. typu, napomáhá očitě jater, žlučníku, slinivky i sleziny.

pampelišky

Fenyklový čaj

Fenyklový čaj se typicky používá na podporu trávení, především proti nadměrné plynatosti a nadýmání. Je doporučený i pro kojící maminky, jako prevence trávicích obtíží i jejich dětí. Kromě toho má také skvělý vliv na zdravou menstruaci.