Nezařazené

Nastartujte svůj metabolismus, spálíte mnohem více kalorií

Nejspíš každý z nás si chce alespoň trochu hlídat váhu a příjem toho, co přes den sní. Avšak málokdy se stane, že by šla kila sama dolů jenom tak. Většinou se k tomu musí přidat zdravá strava, správné cvičení, ale také psychická pohoda a dobrý pocit sama ze sebe, aby se dílo zdařilo. Jak bychom tedy měli postupovat, když se snažíme spálit více kalorií než obvykle, například v době svátků vánočních, kdy je příjem sladkého, ale všeobecně jídla větší než po zbytek roku?
nechutné jídlo

1.       Nedržte diety
Pokud chcete, aby váš metabolismus správně fungoval a spaloval kalorie, tuky i cukry tak, jak má, nesmíte držet nárazové diety a třeba jenom krátký čas. Tělo bere snížený příjem potravin jako stresovou situaci, což znamená, že si všechno šetří na dobu, až bude hůř, a většinu toho, co sníte, uloží do zásob tuků.

2.       Málo, ale často
Je to nejčastější rada všem, kteří chtějí jíst zdravě a chtějí si udržet správnou váhu. Ještě často, klidně častěji než šestkrát denně, ale udržujte své porce malé. Alespoň tři z těchto jídel by měla být pouze ovoce a zelenina.

3.       Vyhýbejte se cukrům
To není tak úplně pravda. Nezapomínejte, že pokud pracujete převážně mozkem, musíte přijímat i dostatečné množství cukru. Pokud vás čeká zvýšená námaha a stres, je dostatečné množství cukru v těle důležité, protože mozek z ničeho jiného energii čerpat neumí, pouze z cukrů.

Nedostatek cukru při mozkové námaze způsobuje velmi vážné emocionální a mentální poruchy, jako jsou náladovost, únava, hormonální nevyrovnanost, úzkost, panické záchvaty, deprese. Pokud nepracujete mozkem, měli byste udržovat hladinu cukru v krvi pravidelnou a nízkou, tedy tím, že budete jíst každé tři hodiny, když jste vzhůru.
hovězí steak
4.       Nejdůležitější jídlo dne
Největší jídlo byste měli sníst na počátku svého dne. Pokud máte noční, najezte se hned, jak se vzbudíte. Pokud vstáváte ve čtyři ráno na ranní, najezte se tak, abyste si byli jistí, že jste plně vzhůru, ale aby vám nebylo těžko. Pokud vstáváte v poledních hodinách, počkejte s obědem na pozdější hodinu.