Ekonomika

Na hypotéku bez doložení příjmu může stačit i nižší plat

Máte nízké příjmy? Anebo jsou vaše příjmy průměrné, tak jako u většiny lidí, ovšem banka má pocit, že vyděláváte málo? V případě, že vám v bance vychází nízká bonita, která je překážkou přidělení požadovaného úvěru, pak by vám mohla přijít vhod hypotéka bez doložení příjmu americka-nebankovni-hypoteka.cz.

prasátko, do kterého padá mince.jpg

Co můžete čekat od hypotéky bez doložení příjmu?

Mnoho lidí se domnívá, že když si sjednají hypotéku bez doložení příjmu, tak své příjmy nebudou muset nijak dokládat. To znamená, že se nikdo nedozví, kolik peněz vlastně pravidelně vydělávají. Ovšem tak to ve skutečnosti vůbec není. Je pravda, že název zmíněné půjčky je v této věci naprosto zavádějící. Kdyby lidé mohli své skutečné příjmy zatajit, mnohé z nich by takový postup přivedl na mizinu. Půjčku by si totiž měl vzít pouze ten, komu chybějí peníze, a zároveň je jisté, že je dokáže splácet. A právě o schopnosti splácet mohou u lidí s nízkými příjmy panovat nemalé pochybnosti. Takže pokud kdekoli požádáte o hypotéku bez dokládání příjmů, tak je jasné, že tím spíše si poskytovatel vaše příjmy prověří. A čím důkladněji to udělá, tím lépe, protože když vám poté nabídne půjčku na míru, která bude tolerovat i vaši nižší bonitu, tak budete mít jistotu, že takovou půjčku zvládnete bez potíží splácet.

obrázek formulář půjčky.jpg

Jaké příjmy mají vliv na vaši bonitu?

Pro posouzení schopnosti splácet budoucí úvěr jsou rozhodující pouze trvalé a pravidelné příjmy, které jste ještě navíc schopni jasně prokázat. Zpravidla se jedná o příjem ve formě pravidelného platu, nicméně uznatelné jsou i příjmy z pronájmu anebo sociální dávky. Zkrátka vše, co má trvalý a jasně prokazatelný charakter.
Od takového příjmu pak ten, kdo bude vaši bonitu posuzovat, odečte částku představující pravidelné výdaje, a pokud vám i tak zbude dost peněz na pokrytí splátek i s úroky, můžete úvěr získat.