Sport

Medailový úspěch českého biatlonu!

Češi vybojovali na Mistrovství světa v Antholz-Anterselvě historický bronz ve smíšených štafetách. Českou republiku reprezentovalo toto kvarteto: Eva Kristejn Puskarčíková, Markéta Davidová, Ondřej Moravec a Michal Krčmář. Zlatou medaili získalo dominující Norsko ve složení M. Roeiseland,T. Eckhoff, T. Boe a J. T. Boe. Stříbrnou pozici získal domácí tým Itálie zásluhou L. Vittozzi, D. Wierer, L. Hofer a D. Windisch.

Anterselva příroda

Český tým získal bronzovou medaili hlavně zásluhou nejlepší a zároveň nejrychlejší střelby ze startovního pole. Potřebovali jsme pouze dva náhradní náboje – Eva Kristejn Puskarčíková ve střelbě vleže a Michal Krčmář na poslední (finální) střelbě ve stoje.

Štafetu výborně rozeběhla Eva Kristejn Puskarčíková, kterou zdržela na střelnici pouze jedna chyba. Kristejn Puskarčíková předala štafetu na pátém místě Markétě Davidové. Markéta Davidová byla na střelnici excelentní a díky čistému kontu a výbornému běhu předala štafetu Ondřejovi Moravcovi na druhém místě. Ondřej Moravec předvedl perfektní jízdu po boku T. Boe a L. Hofera, čistá střelba a výborná stíhací jízda Ondřeje Moravce pomohla českému týmu a ten předal štafetu Michalovi Krčmáři na 3. místě. Michal Krčmář střílel stejně jako Eva Kristejn Puskarčíková s jednou chybou. Na poslední střelbě jsme tak mohli zažít menší drama, kdy český tým měl náskok nad Ukrajinou pouhých 9 vteřin, ale nakonec Michal Krčmář odstřílel lépe a pomohl k českému úspěchu. Ukrajinec Pidruchnyi musel nakonec na jedno trestné kolo. Štafeta Ukrajiny byla nakonec předstižena štafetou Německa a skončila na pátém místě.
biatlon střelba

Po dlouhém trápení českého biatlonového týmu tak opět je minulostí a naše reprezentace nám ukázala, že pochyby zde nejsou na místě. Tento úspěch může povzbudit fanoušky před další zastávkou, kterou je Nové Město na Moravě. V České republice se závody světového poháru pořádají vždy jednou za dva roky.