Ekonomika

Jde o to, zvolit si tu pravou kryptoměnu

Možná vás také zaujala možnost těžby kryptoměny. Zjistili jste si o ní nějaké informace, přečetli jste si o tom, že její zhodnocení může být v budoucnu zlatý důl. Tak to chcete také zkusit a ptáte se, co vše k tomu budete potřebovat?
Odpověď na tuto otázku je závislá na tom, co konkrétně se rozhodněte těžit. Takové kryptoměny jako je třeba bitcoin anebo litecoin již s pomocí běžného počítače zkrátka nevytěžíte a potřebujete si k jejich těžbě pořídit specializované zařízení neboli asic miner. Pokud jde však například o ethereum, tak při jeho těžbě si stále vystačíte s výkonnými grafickými kartami osazenými ve speciální kleci.
sítě 674
Ovšem důležité je si nejprve zodpovědět otázku, co to ta těžba kryptoměny vlastně je. Ve skutečnosti se jedná o hovorový výraz pro potvrzování transakcí. Kryptoměna jako je třeba nejznámější bitcoin, ale také další zástupci kryptoměn jsou vlastně určité typy elektronických peněz, jedná se o digitální měnu. A tato měna má několik zásadních výhod oproti klasickým penězům, které všichni tak dobře známe.
kódy matrix

Za prvé, tyto měny jsou decentralizované, což znamená, že neexistuje jedna konkrétní autorita, která by je mohla sledovat, schvalovat a jinak kontrolovat probíhající procesy.
různé měnyy kryptosvěta
Za druhé, když se rozhodnete platit anebo si nechat zaplatit takovou digitální měnou, tak tato transakce bude probíhat mezi vámi a vaším platebním partnerem, a to přímo, bez prostředníka. Zatímco transakce s klasickými penězi probíhají přes prostředníka, jakým typicky bývá banka, tak transakce s digitální měnou probíhají peer to peer, tedy přímo mezi uživateli.
Digitální měna nezná žádné hranice, můžete ji poslat odkudkoli kamkoli a tyto transakce budou vždy anonymní, protože s posíláním elektronických peněz nejsou spojena soukromá data.