Business

Jak zhubnout?

Být hubený a fit se řekne velmi snadno. Nicméně otázkou zůstává, jak toho dosáhnout a jak poznat, že hubnutí je už přes čáru? Pokud si sami na tyto otázky neumíte odpovědět, nemusíte věšet hlavu. My jsme tu od toho, abychom vám se vším poradili!

Pokud tedy máte pocit, že byste měla pár kilo zhubnout, začněte výpočtem BMI. BMI index je hodnota, která vám přesně ukáže to, zda vůbec musíte s hubnutím začít. V naprosté většině případů se jedná o online kalkulačky, do kterých stačí zadat osobní informace – nejčastěji věk, váhu, počet týdenní aktivity a výšku. Na základě těchto informací je vám pak vypočtena objektivní hodnota, která ukazuje, jak na tom s vaší kondicí jste.

dietní jídlo

Pokud vám vyjde hodnota vyšší, vaše domněnky že byste měla zhubnout, jsou pravděpodobně oprávněné. Pokud hodnota vyjde nižší, nebo průměrná, můžete být v klidu. Pravděpodobně jste jen přehnaně sebekritická a hubnout nepotřebujete.

Nicméně pokud vám vyšla hodnota, která potvrdila vaše obavy, a musíte se pustit do hubnutí, mějte na paměti těchto pár základních rad. Naší první radou je, že ať tomu budete věřit nebo ne, ale diety jsou naprostý nesmysl. V momentě, kdy dietu ukončíte, opět na váze přiberete. Raději hubněte pomalu, ale jistě. Naučte se jíst vyvážené a zdravé potraviny. Díky tomu bude mít vaše tělo dostatek živin a budete hubnout skoro sama.

zdravé jídlo

Kromě stravy je velmi důležitý i pohyb. Pokud však nejste zapáleným sportovce, pravděpodobně vás nikdy bavit nezačne. Choďte tedy alespoň na procházky s dětmi nebo se psem a travte více času v přírodě. Ačkoliv se to nezdá, věřte, že přebytečná kila budou opravdu rychle mizet! Pokud byste totiž dělali nějaký sport, který vás stejně nebaví, po čase s ním skoncujete. Ze sportu se musí tát zábava a přirozená součást vašeho života. Pokud se tak stane, nad nadváhou jste zvítězili.