Dům a byt

I půjčka může být řešení

Představa, že bychom někdy neměli dost peněz, je docela nepříjemná, že? Nejraději bychom si ji snad ani nepřipouštěli, kdyby nebylo faktem, že jde o něco, na co se prostě pomýšlet musí, protože to leckoho z nás aspoň někdy potkat může. Nechceme se ocitnout v nedostatku, ale tu více a tu méně často se v něm přesto ocitáme.

A když na nás dolehne finanční tíseň, když na tom nejsme po finanční stránce tak dobře, jak bychom chtěli a měli být? Potom se samozřejmě snažíme chybějící finanční prostředky ještě někde sehnat, abychom jich měli dost. A třeba si kvůli zvládání takového nedostatku někde bereme i půjčky.

americká mince

Jenže půjčky nedostáváme jen tak. To, že si chceme půjčit, ještě ani zdaleka neznamená, že nám někdo někde také půjčí. A tak se často někomu stane, že požádá nějakou banku o půjčení peněz. A co se děje pak? Pak tento člověk dokládá kdeco, co je pro získání takové půjčky relevantní, pak se vše doložené důkladně prověří, a pak se teprve uvidí, zda dotyčný půjčku dostane. A věřte mi, že ji velmi často nedostane. Pokud někdo takový hodně nevydělává a má problémy třeba s registry dlužníků nebo exekutory, bankovní úředníci mu jeho žádost zkrátka zamítnou.

jeden dolar

Ale nemáme naštěstí jenom banky. Máme tu i nebankovní sektor, a kupříkladu americká hypotéka bez registru FAHD se dá získat i tehdy, když není zájemce o ni ani nijak mimořádně dokonalý. Tady stačí k získání půjčky vlastně jenom schopnost splácet a dání nemovitosti do zástavy. Což přijde leckomu víc než vhod, protože zastavit nemovitost, kterou máme, je jednodušší než prokázat, že nemáme v registrech dlužníků záznamy, pokud je tam máme.

A proto si kdekdo bere zrovna nebankovní hypotéky. A nejen proto. Jsou u nich i další přednosti, jako rychlost získání, příznivé úroky, ideální doba splácení a výše splátek… A hlavně je tu jistota, že žadatel peníze dostane, když je v tíživé situaci potřebuje.