Cestování

Co musíte navštívit v Paříži

Eiffelova věž

Největší atrakce Paříže na kterou se sjíždí stovky tisíc turistů ročně. Tato věž byla postavena v roce 1889 a její výška je více než 300 metrů. Z toho důvodu je ve věži zřízen i výtah, který vás vyveze na samotný vrcholek věže. Z Eiffelovky je nádherný výhled a na samotná činí oblíbené zátiší pro fotky z Paříže.

 

Louvre

Louvre je jedno z nejvíce navštěvovaných muzeí světa. Je charakteristický tím, že jeho vchod je ve tvaru velké, skleněné pyramidy. Pro milovníky umění je tohle pravý ráj. Najdete tu vystavená díla od světových umělců. V Louvru se nachází například Mona Lisa od Leonarda da Vinciho.

 

louvre

 

Notre-Dame

Tato katedrála je momentálně v rekonstrukci kvůli rozsáhlému požáru, který ji zachvátil v roce 2019. I tak si ale můžete vychutnat pohled na gotickou katedrálu, která má v sobě úžasné architektonické prvky, jako jsou sochy a krásně tvořená okna. Zajímavostí je, že se v této katedrále odehrával i děj díla Chrám matky boží v Paříži .

 

Zeď láska

Zeď lásky se nachází na Montmartre, což je kopec známý pro neustálou přítomnost umělců, a také jako místo, kde malovali jedni z nejúspěšnějších umělců, jako je třeba Monet či Piccasso. Zeď lásky je zeď, na které je napsáno více než třísetkrát „miluji tě“ a to v nejrůznějších světových jazycích.

 

eifellovka

 

Moulin Rouge

Tento slavný kabaret proslavil především stejnojmenný film. Večer zde můžete navštívit skvělé show, které máte šanci vidět pouze zde. Navíc si tu můžete dát i vynikající večeři. Je možno zde zakoupit i VIP vstup.

 

Versailles

Palác Versailles je jedním z klenotů Paříže. Je postaven ve stylu francouzského baroka, které se pojí s honosností a extravagancí. K samotnému paláci náleží i obrovské zahrady, na které bývá dokonce vstup zdarma. I když se palác nenachází přímo v Paříži, je zde opravdu velmi dobrá dostupnost veřejnou dopravou.