Zboží

Certifikované náhradní díly na trampolínu

Víte, že trampolíny využívají špičkoví sportovci k pravidelnému tréninku? Pohybová aktivita na dopadové ploše je totiž specifická a svým způsobem výjimečná.
Mozková činnost – propagátoři zdravého sportování uvádí jeden z hlavních důvodů, proč se nevyhýbat skákání na trampolínách, důkladné okysličení mozkové tkáně. Způsobuje to právě tento specifický rozfázovaný pohyb. Zatímco u fyzických aktivit typu běhu dochází k enormní zátěži na celý organismus a v určité fázi se dostaví tzv. kyslíkový dluh, při tomto pohybu probíhá pravidelné střídání námahy a relaxace. Ta vrcholí krátkodobým stavem beztíže a v té době se uvolněním celého těla lépe transportuje kyslík do všech tkání, včetně těch periferních. Mozek je však spolu se srdcem, játry a ledvinami zásoben kyslíkem nejvíce, a to se pak projeví v lepší koordinaci pohybů a také trénovaností. Bude se nám lépe dýchat, zvládneme i obtížnější cviky, nebudeme se zadýchávat do schodů a zároveň bude mozek lépe pracovat při duševní námaze.

aktivita

Zdravé hubnutí – ideální způsob, jak shazovat nadbytečná kila, aniž byste přetěžovali klouby. V podstatě se jedná o jeden z mála sportů, kdy s vaší nadváhou své kloubní výstelky nezatížíte, a přitom spálíte za hodinu tréninku až 2 tisíce kilojoulů. Tomuto způsobu cvičení se nevyrovná ani plavání nebo jízda na kole. Namáhavé aerobní cviky a běh se vám budou zajídat již po první půlhodince, zatímco pružná dopadová plocha působí zároveň jako prostředek proti stresu. Říká se, že pohyb po měkké podložce na tělo působí relaxačně, musíte se však vyzout a hopsat naboso, tím se aktivují energetická centra, která mají na chodidlech své významné akupresurní body.

holka na trampolíně

Dynamicky namáhaná konstrukce – dopřát svému tělu relaxaci a kondiční cvičení lze pouze na nářadí, které je certifikováno, a to včetně náhradních dílů na trampolínu. Jestliže se rozhodujete, kterému z výrobků dát přednost, zajímejte se o nosnost, pevnost trubek, provedení dopadové plochy, uchycení pružin včetně jejich krytu, výšku a materiál ochranné sítě a dostupnost příslušenství, případně odborný servis.