Muži

100 + 2 lásky Miloše Kopeckého

Miloval ho celý národ, nejvíc samozřejmě ženy. A on miloval je. Navenek charismatický muž s uhrančivým pohledem, v soukromí nenapravitelný proutník, který zlomil srdce mnoha žen.     divadelní opona.jpg       

To byl Miloš Kopecký. 
Z kožešnictví až na prkna, co znamenají svět
Narodil se v roce 1922 majiteli kožešnictví a krásné židovce Martě, rozené Grimmové. Svoji mámu miloval nade vše, byla to jedna z jeho dvou opravdových životních lásek. Den, kdy ji doprovázel k transportu do koncentračního tábora, byl jejich dnem posledním. Z Osvětimi se už nikdy nevrátila a Miloše její smrt zlomila. Nikdy neodpustil svému otci, že se s mámou na začátku války rozvedl kvůli jejímu židovskému původu.  Byl přesvědčený, že kdyby se rodiče nerozvedli, mohla máma válku přežít.  Možná někde tady začaly jeho psychické problémy umocněné sklonem k alkoholu.
Z rodiny vyhlášeného kožešníka odešel k divadelnímu spolku. Jeho mimořádný herecký talent ho zanedlouho dostal až na prkna Národního divadla a jeho sláva začala nabývat velkých rozměrů. Postupně vystřídal několik divadel. V roce 1965 nastoupil do Divadla na Vinohradech, které se až do roku 1991, stalo jeho domovskou scénou. Odehrál bezpočet divadelních i televizních rolí. Není snad člověka, který by si nějakou jeho postavu okamžitě nevybavil. Když už nic, tak jeho slavného doktora Štrosmajera nebo vodníka Wassermanna, zná snad úplně každý.drama a komedie.png
Ženy byly jeho osud, ale jako táta zklamal
V roce 1945 se oženil se Stellou Zázvorkovou a narodila se jim dcera Jana.  Po jediném roce toto manželství skončilo. Životem mu prošly stovky žen a Miloš se stačil oženit celkem 4x. Vždy ale, dříve nebo později, začal každou svou ženu podvádět. Těm se to nelíbilo, žárlily a Miloš žárlivost bytostně nesnášel. Jeho vztahy končily rozvodem. Poslední žena Jana, rozená Křečková, kterou si vzal v roce 1966, věděla, že si bere notorického sukničkáře, a s tím do toho vztahu šla. Miloš se před ní svými aférami vůbec netajil, milenky vodil i domů. Svou tolerantní a starostlivou ženu ale velmi miloval a zůstal s ní až do konce života. Byla to druhá a taky poslední láska jeho života. Měli spolu dceru Barboru.
Miloš Kopecký byl skvělým hercem, ale špatným otcem. Oběma dcerám chyběla jeho láska, pochopení a velmi trpěly nedostatkem jeho času. Navíc se u něj čím dál častěji projevovala maniodeprese, těžká psychická nemoc, kterou zdědil po svých předcích, a po něm ji zřejmě zdědily i obě jeho dcery. Dcera Jana ve svých 15 letech spáchala sebevraždu a dcera Barbora trpí těžkými depresemi dodnes.
Miloš Kopecký zemřel 16. února 1996 v bohnické psychiatrické léčebně ve věku 73 let. Jeho žena Jana ho přežila o celých 23 let. Zemřela 9. července letošního roku.