Dům a byt

Masivní nábytek je krásný v každém barevném provedení

Líbí se vám bílá barva v interiéru? Ale rádi byste svůj dům anebo byt vybavili kvalitním masivním nábytkem? V tom případě to není ani ten nejmenší problém, neboť i masivní dřevo je možné zakoupit v libovolné barevné variantě. Takže už nemusíte volit mezi kvalitou a barvou!

polštář na matraci

Kvalitní nábytek z masivního dřeva tak můžete mít v libovolném barevném provedení. Pokud se vám líbí bílá barva, která je aktuálně v módě, ale i jakékoli jiné barevné provedení, tak to není ani tou nejmenší překážkou toho, abyste si domů zvolili právě nábytek z masivního dřeva. Ať už si tedy koupíte bílou postel 140×200 cm, skříň, stůl či židle anebo klidně veškerý potřebný nábytek do vašeho domu, tak bude stejně kvalitní a zdravotně nezávadný jako kdybyste si pořídili klasický nábytek z masivu v jeho přírodním provedení ošetřeném pouze bezbarvým lakem.

Takže i když se vám líbí jakákoli barva, nemusíte se touto volbou v žádném případě připravit o výhody masivního dřeva.
řez smrkem

Výhod nábytku z masivu je opravdu mnoho

Nábytek vyrobený z masivu je totiž velice odolný. Nejenže je pevný a stabilní, ale také se dá v případě potřeby snadno opravit – vždy jej totiž můžete přebrousit a znovu nalakovat. Větší poškození lze nahradit větším dřevěným dílem. Klidně tak můžete nábytek znovu rozmontovat a nahradit jeho libovolnou část. To je praktické především u stolů v situaci, kdy se poškodí jejich horní deska.

Takový nábytek můžete mít v libovolném barevném provedení, ovšem pokud se vám nejvíce líbí jeho přírodní varianta, pak vám bude odměnou také postupné vybarvování dřeva v průběhu let, kdy dřevo stárne. Jeho barva se tak bude pozvolna měnit a letokruhy více vyniknou.

Nicméně v první řadě byste měli myslet i na to, že čistě dřevěný nábytek je naprosto zdraví nezávadný, takže se z něj do vašeho bytu nebudou uvolňovat žádné rizikové škodliviny.