Dům a byt

Krásná a moderní koupelna

Je to místo, kam se každý rád schová před každodenním shonem. Místo, kde na nás dýchne klid a směsice různých vůní a barev. Pěna a příjemně teplá voda, nás přivede na chvíli do jiného světa, světa relaxace a uvolnění.

Kdo by si nepřál, aby jeho koupelna co nejvíce připomínala lázně? Veliké vany, masážní trysky a sprchy, tlumené osvětlení či jemnou hudbu, to vše nám moderní koupelna může poskytnout.

Bez dvojitého umyvadla se v dnešní době prakticky již neobejdeme. Každý člen domácnosti potřebuje mít svůj prostor. Oddělené úložné a odkládací prostory jsou také samozřejmostí. Díky nástěnným bateriím je údržba umyvadla mnohem snadnější. Moderním prvkem koupelen (ale nezřídka i ložnic) je volně stojící vana, která se stane relaxačním ostrůvkem a oázou klidu, přístupnou ze všech stran.

Moderní baterie, které mají plnit svoji hlavní funkci, jsou opatřeny takzvanými perlátory, kde se voda mísí se vzduchem, tím pádem šetří nejen vodu, ale i energii. Ergonomické tvary a jednoduché ovládání jsou velice důležitými prvky. Zda jste příznivci oblých či raději hranatých tvarů není až tak důležité. Na trhu si v dnešní době opravdu vybere každý.

Nedílnou součástí krásné a moderní koupelny je také veliké zrcadlo nebo zrcadla, která dodají i menšímu prostoru ten správný rozměr a jas. Příjemné teplo zajistí podlahové vytápění a otopné žebříky, které jsou velice praktické. Ať už máte rádi světlé či tmavé barvy, důležité je, abyste se ve své koupelně cítili velmi příjemně.  Správnou atmosféru mohou navodit také vhodně zvolené doplňky, jako jsou osušky či ručníky v barvě koupelny nebo naopak kontrastní, přesně podle toho, jak to máte rádi.

Inspirace může přicházet opravdu odevšad, fantazii se meze nekladou. Moderní přírodní materiály jako jsou kámen a dřevo, velkoformátové obklady a dlažby, či naopak kupříkladu drobná mozaika, vám pomohou ve vašem domě či bytě vytvořit opravdovou oázu klidu, určenou k relaxaci. A nezapomeňte na květiny. Řezané nebo v květináči, vám jistě umocní pocit pohody při koupeli.